آبگرمکن ایستاده

آبگرمکن ایستاده ؛ از قدیم تا جدید

آبگرمکن ایستاده در مقایسه با آبگرمکن دیواری، از قدمت بیشتری برخوردار است؛ این را از ظواهر آن­‌ها می‌توان تشخیص داد. چنانچه شما به نسل جدید و قدیم کامپیوترها دقت نمایید؛ متوجه می‌شوید که هرچه تکنولوژی و علم پیشرفت می‌کند، قطعات و ابزار کوچکتر می‌شوند.

 این موضوع برای آبگرمکن ایستاده و نوع دیواری آن هم صادق است. امروزه افراد برای گرم‌کردن آب‌های مصرفی‌شان کمتر به سمت خرید آبگرمکن ایستاده می‌روند؛ و برای آن‌که نهایت استفاده را از محیط خانه داشته باشند، مدل دیواری آن را انتخاب می‌کنند.

در این مقاله، خیلی مختصر پیرامون تعمیر، سرویس و انواع آبگرمکن ایستاده با شما صحبت کرده‌ایم. امیدواریم مورد استفاده‌تان قرار بگیرد.

آبگرمکن ایستاده
آبگرمکن ایستاده

این نوع آبگرمکن برای نسل‌های گذشته آشناتر است؛ و عمده‌ی مردم برای گرم‌کردن آب مصرفی‌شان از این مدل استفاده می‌کردند. جثه عظیم آن همیشه بخش زیادی از آشپزخانه یا حیاط خلوت را اشغال می‌کند؛ و حتی می‌تواند دست و پاگیر هم باشد. اگر‌چه آبگرمکن ایستاده برقی هم اختراع شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما آبگرمکن گازی به مراتب کم هزینه‌تر بوده و مناسب افرادیست که برق شهری به مقدار لازم در اختیار ندارند.

آبگرمکن برقی، آلودگی و خطر نشت گاز ندارد. اما به دلیل هزینه‌های زیادی که بر قبوض برق اعمال می‌کند؛ بسیاری از مردم آبگرمکن ایستاده گازی را ترجیح می‌دهند.

چه موقع باید آبگرمکن‌های ایستاده را تعمیر کرد؟

زمانی‌که شما نسبت به سرویس آبگرمکن ایستاده بی‌تفاوت باشید؛ بی‌شک چاره‌ای جز تعمیر آن نخواهید داشت. تعمیر آبگرمکن ایستاده نسبت به سرویس آن، به مراتب هزینه‌های بیشتری برای شما در پی خواهد داشت. و بعضی وقت‌ها مجبور می‌شوید هزینه‌ای معادل خرید اولیه دستگاه بپردازید، تا دستگاهتان سالم شود. این در حالی‌ست که شما می‌توانستید با هزینه کمتری، به‌صورت دوره‌ای آبگرمکن‌تان را سرویس کنید؛ تا جلوی بسیاری از خرابی‌ها را بگیرید.

آبگرمکن ایستاده

سرویس آبگرمکن عموما هر 6ماه تا یک سال درمیان صورت می‌گیرد. و توجه به‌موقع به تجهیزات برقی، کمک بسیاری در بالا بردن کارایی آن‌ها و طول عمرشان دارد. همچنین برای افزایش فرهنگ سرویس قطعات، بعضی از شرکت‌ها خدمات پیش از فروششان را به سرویس رایگان اختصاص می‌دهند؛ که این موضوع هم جنبه تبلیغاتی دارد و هم کمک بسیاری به سلامت دستگاه شما می‌کند.

آبگرمکن ایستاده

و در آخر...

پیشتر عنوان کردیم که استفاده از آبگرمکن گازی ایستاده رایج‌تر است. ولی این موضوع دلیلی بر برتری و بهتر بودن آن نیست؛ بلکه صرفا آشناتر و مقرون به صرفه‌تر است. پس اگر مشکلی با هزینه‌های قبض برق ندارید (فارغ از قیمت آبگرمکن ایستاده ). یا محیطتان فضای مناسب برای دودکش و تهویه در اختیار ندارد، توصیه برقیار به شما، استفاده از آبگرمکن های برقیست.

اگر همچنان سوالی ذهن شما را درگیر کرده که مورد بحث ما نبوده، بهتر است با برق یار تماس بگیرید. متخصصین برق یار، علاوه بر پاسخگویی، آماده هستند تا به شما عزیزان مشاوره رایگان بدهند.
تمامی حقوق برای مجموعه برق یار محفوظ است. ۱۳۹۹