نحوه نصب پکیج

نکات ایمنی درباره نحوه نصب پکیج

نحوه نصب پکیج پیچیدگی‌ها و نکات زیادی دارد؛ که معمولا این نکات به تفصیل در دفترچه راهنمای دستگاهتان توضیح داده شده است. اگر تازه اقدام به خریداری دستگاه کرده‌اید، احتمالا شرکت تولیدکننده خدمات نصب پکیج را ارائه‌ می‌دهد؛ و نیازی نیست که خودتان این کار را انجام دهید، یا هزینه نصب پکیج را بپردازید.

اما برای نصب پکیج لازم است نکاتی را برای اطمینان و رعایت ایمنی رعایت کرد. پیشنهاد ما به شما این است که حتما از متخصص این کار بخواهید؛ که دستگاهتان را نصب کند تا مشکلی در عملکرد یا ایمنی آن به وجود نیاید. در این مقاله نکاتی را درباره رعایت ایمنی در نحوه نصب پکیج بیان‌ می‌کنیم.

نحوه نصب پکیج با توجه به نوع آن متفاوت است. نوع سوخت و مخزن آن در نوع اتصالات تفاوت ایجاد‌ می‌کند. بنابراین نکات ایمنی هم یکسان نخواهد بود. 

برای مثال نکاتی که باید برای اطمینان از ایمن بودن دستگاه و اتصالات در نحوه نصب پکیج گازی و نحوه نصب پکیج برقی رعایت کرد، متفاوت است. ما اینجا نکاتی را که باید در نحوه نصب پکیج دیواری گازی رعایت کنید، مرور‌ می‌کنیم.

۱- حواستان باشد که نحوه نصب باید به گونه‌ای باشد که دستگاه از دیوار حداقل ۱۵ سانتی متر و از کف ۱۲۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.

۲- اگر‌ می‌خواهید از خطر انفجار در امان باشید (که قطعا‌ می‌خواهید)؛ دستگاه را بالای وسایل گرمازا مثل اجاق گاز نصب نکنید!

۳- همانطور که‌ می‌دانید، دستگاه‌های گازسوز، گاز CO تولید‌ می‌کنند. قاتل خاموش در کمین شماست؛ و شما برای جان سالم به در بردن باید نکات مربوط به دودکش و تهویه مناسب را رعایت کنید. در محیط‌های در بسته مثل حمام و توالت از دستگاه نگهداری نکنید. قطر لوله دودکش ساختمان حداقل باید ۱۵ سانتی‌متر باشد و طول افقی آن نباید از ۲۰ سانتی‌متر بیشتر باشد.

۴- نکته دیگری که باید در نصب پکیج به آن دقت کنید این است که اطمینان پیدا کنید که شلنگ گاز نشتی نداشته باشد.

۵- مکان و نحوه نصب پکیج باید طوری تعیین شود؛ که پریز برق و سیم اتصال به زمین نزدیک به دستگاه قرار داشته باشد.

اگر به متخصص و کارشناس نصب پکیج دسترسی ندارید؛ می‌توانید از آموزش‌هایی که در وبسایت‌های تخصصی قرار دارد، استفاده کنید. در بسیاری از این سایت‌ها، آموزش تصویری نصب پکیج قرار دارد؛ و‌ می‌توانید با مشاهده آنها نصب پکیج را یاد بگیرید.

 البته حتما حواستان به نکات ایمنی باشد. برای مشاهده نحوه نصب پکیج زمینی و دیواری و انواع آموزش‌ها در زمینه‌های مختلف نصب و تعمیر و نگهداری وسایل برقی‌ می‌توانید به برقیار مراجعه کنید.

سخن آخر

نکته‌ای که بیش از همه در استفاده از وسایل برقی و گازسوز وجود دارد، اطمینان از ایمن بودن آنهاست. شاید رعایت نکردن نکته‌ای کوچک که بی‌اهمیت به نظر‌ می‌رسد، باعث ایجاد اتفاقات غیرمنتظره شود. 

فراموش نکنید نحوه نصب پکیج را جوری انجام دهید، که از بی‌خطر بودن آن مطمئن باشید؛ و احتمال بروز حوادث را از این طریق به حداقل برسانید. برای درخواست کارشناسان نصب و تعمیر پکیج با برق یار تماس بگیرید. برقیار پاسخگوی درخواست‌های شما در همه ساعات شبانه روز است.
تمامی حقوق برای مجموعه برق یار محفوظ است. ۱۳۹۹