هواگیری پکیج

راهنمای نحوه هواگیری پکیج

مراحل گام ‌به‌ گام طریقه هواگیری پکیج

اگر از پکیج استفاده می‌‌کنید، پس نیاز دارید با روش هواگیری پکیج و شوفاژ آشنا شوید. درست است که تعمیرات و سرویس پکیج نیاز به استفاده از تعمیرکاران حرفه‌ای دارد؛ ولی برای هواگیری پکیج با رعایت نکاتی می‌توانید خودتان از پس این کار بر بیایید؛ و در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید.

هواگیری پکیج

با شروع فصل سرما، نیاز به دستگاه‌های گرمایشی در اولویتِ افراد است. یکی از این وسایلِ مهم پکیج بوده؛ که با شروع فصل سرما، اقداماتی مانند راه‌اندازی و به اصطلاح بررسی پکیج جزو واجبات است.

یکی از این اقدامات، هواگیری پکیج دیواری است که ما در این مطلب قصد داریم، به صورت کاربردی و عملی شما را در مسیر هواگیری پکیج همراهی کنیم، پس این مطلب را از دست ندهید؛ چراکه دیر یا زود به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

آموزش هواگیری پکیج

در هواگیری برای اینکه پکیج و رادیاتور‌ها عملکرد مناسبی داشته باشند، عملیات هواگیری به دو نیمه تقسیم می‌شود.

نیمه اول: هواگیری شوفاژها.

نیمه دوم: هواگیری پمپِ پکیج.

هواگیری شوفاژ

برای هواگیری شوفاژ و رادیاتورها، ابتدا باید دستگاه را خاموش کنید.

برای اینکه آبِ شوفاژ روی زمین نریزد؛ یک ظرف با اندازه مناسب آورده؛ و در زیرِ شیر رادیاتور قرار دهید. جهتِ شیر شوفاژ را چک کنید، تا آب به درستی به ظرف هدایت شود.

با استفاده از ابزارِ مناسب، مانند: آچار فرانسه، پیچ گوشتی یا …، شیر را در جهت خلاف عقربه ساعت چرخانده و باز کنید. مراقب باشید شیر را آهسته باز کنید، تا آب با فشار خارج نشود.

دقت کنید ظرف در جای مناسبی قرار گرفته باشد. همزمان با اینکه شیر باز می‌شود، عمل هواگیری هم کامل می‌شود.

بعد از تمام شدن نیمه اول بازی، یعنی هواگیری و به وجودآوردنِ جریان آب در شوفاژ، شیر رادیاتور را ببنید و پکیج را روشن کنید.

کمی استراحت کنید و سراغ مرحله دوم بروید: 

هواگیری پمپ پکیج

در هواگیری پکیج ، باید پمپ دستگاه را هواگیری کنیم. پمپ پکیج به مرور استفاده از دستگاه دچار هوا می‌شود؛ و به همین منظور برای راه‌اندازی دستگاه باید هواگیری شود.

برای هواگیری پمپ پکیج، در ابتدا این کار را با دقت کامل انجام دهید. نگران نباشید کارِ سختی نیست، ولی نیاز به دقت دارد؛ چراکه در صورت انجام ناقصِ آن، به مرور و با وجود هوای پمپ در پکیج، دستگاه دچار آسیب و ایراد خواهد شد.

پیچ هواگیری پکیج را با استفاده از ابزار پیچ گوشتی باز کنید، این پیچ همانند پیچ شوفاژ باید بر خلاف عقربه‌های ساعت چرخانده شود.

مانند شوفاژ، همراه با آب، هوا هم از دستگاه خارج می‌شود. دستمال را در اطراف پیچ به گونه‌ای قرار دهید که محیط کثیف نشود. می‌توانید مانند مرحله بالا، از یک ظرف مناسب هم استفاده کنید.

مراقب باشید آبی که از پکیج بیرون می‌آید بسیار داغ است، بنابراین بدن خود را از این آب دور نگهدارید.

در زمان خارج شدن آب و هوا از پکیج، صدای زیادی تولید می‌شود؛ که با اتمامِ عملیات هواگیری پکیج صدا هم کمتر می‌شود. زمانی که فقط آب از پکیج خارج شود؛ یعنی هواگیری پکیج انجام شده است. به شما تبریک می‌گوییم عملیات هواگیری را به اتمام رساندید.

بعد از هواگیری پمپ، پیچ را محکم ببندید.

بهتر است بدانید

اگر بعد از هواگیری شوفاژ و پکیج، شوفاژها و رادیاتورها گرم نشدند؛ ممکن است مشکلات دیگری وجود داشته باشد؛ مانند: رسوب‌گرفتگی فیلتر آب گرم یا مبدل گرمایشی پکیج.

کلام آخر

یک خسته نباشید جانانه خدمت شما. با خواندن این مطلب با طرز هواگیری پکیج و شوفاژ آشنا شدید؛ و می‌توانید از این به بعد در هواگیری برای پکیج به خانواده و دوستان خود کمک کنید. اگر در هواگیری پکیج با مشکلی مواجه شدید، نیازی به نگرانی نیست. با برق یار تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.
تمامی حقوق برای مجموعه برق یار محفوظ است. ۱۳۹۹