نحوه هواگیری پکیج

هواگیری پکیج را فراموش نکنید

احتمالا  برای شما هم پیش آمده که از شدت سرما بروید سراغ شوفاژ اما متوجه شوید که فقط قسمت‌های کمی از شوفاژ گرم است و دیگر نقاط آن کاملا سرد است. یا اینکه وقتی پمپ پکیج راه میفتد، با سروصدا کار‌ می‌کند. اینجاست که شوفاژ و پکیج شما نیاز به هواگیری دارد.

یادگیری نحوه هواگیری پکیج احتمالا دوبار در سال به کار شما‌ می‌آید. چون هواگیری را باید سالی دوبار انجام دهید تا دستگاه به‌خوبی کار کند و دچار مشکلات ذکر شده، نشود. اگر به کارهای فنی علاقه دارید، آموزش نحوه هواگیری پکیج به شما کمک‌ می‌کند تا خودتان بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید. با ما باشید تا درباره نحوه هواگیری پکیج بیشتر صحبت کنیم.

کارتو به برقیار بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

با برقیار تماس بگیر

در کوتاهترین زمان قیمت بگیر

هواگیری رادیاتورها

نحوه هواگیری پکیج دیواری به این صورت است که هم باید رادیاتورها و هم پمپ پکیج را هواگیری کنید. وجود هوا در مسیر آب گرم، باعث‌ می‌شود که به‌خوبی گرم نشود. اول باهم مراحل هواگیری رادیاتورها را مرور‌ می‌کنیم:

۱. اول از همه پکیج را خاموش کنید.

۲. قرار است کلی آب کثیف از رادیاتور خارج شود. پس اگر دلتان نمی خواهد کثیف کاری کنید، حتما یک تشت بردارید تا آب داخل آن بریزد.

۳. شیر هواگیری رادیاتور را به وسیله آچار کمی باز کنید. لازم نیست کامل باز کنید چون در غیر این صورت مقداری زیادی آب با فشار خارج‌ می‌شود.

۴. بعد از مدتی متوجه‌ می‌شوید که هوای داخل رادیاتور تمام شده و فقط آب از آن خارج‌ می‌شود. حالا شیر هواگیری را ببندید و پکیج را روشن کنید.

هواگیری پمپ پکیج

اما برای اینکه نحوه هواگیری پکیج را به طور کامل یاد بگیرید، باید هواگیری پمپ پکیج را هم انجام دهید. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

۱. مرحله اول در نحوه هواگیری پکیج ، این است که یک شیر آب گرم را باز کنید تا دستگاهتان روشن شود و به کار بیفتد.

۲. حالا باید شیر هواگیری پمپ پکیج را پیدا کنید. معمولا در انتهای پمپ، شیر هواگیری تعبیه شده است.

۳. سومین مرحله در نحوه هواگیری پکیج این است که باید با یک پیچ گوشتی شیر هواگیری را خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود. (تشت مذکور دم دستتان باشد که باز هم قرار است کثیف کاری شود.)

۴. بعد از باز شدن شیر مقداری هوا به همراه آب با ایجاد سروصدا خارج‌ می‌شود. حواستان باشد آب خروجی باعث سوختگی نشود.

۵. پس از مدتی سروصدا تمام شده و هوای پمپ خارج‌ می‌شود. مرجله آخر در نحوه هواگیری پکیج این است که آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا بسته شود. 

برای اینکه اطمینان پیدا کنید مراحل را کامل و درست انجام داده‌اید، به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید. برای مثال نحوه هواگیری پکیج بوتان و نحوه هواگیری پکیج بوش در دفترچه راهنمای آنها توضیح داده شده است.

سعی کردیم نحوه هواگیری پکیج را با زبان ساده و خودمانی به شما آموزش دهیم. اگر برای هواگیری پکیج نیاز به تعمیرکار و متخصص داشتید، برقیار به کمک شما‌ می‌آید. کافی است با ما تماس بگیرید تا مشکل شما را در سریع‌‌ترین زمان ممکن حل کنیم. شما‌ می‌توانید برای مطالعه و یادگیری نحوه هواگیری پکیج برقی، گازی و … به وبسایت برقیار مراجعه کنید. برقیار یار برقی شما.

تمامی حقوق برای مجموعه برق یار محفوظ است. ۱۳۹۹