آموزش هواگیری آبگرمکن

آموزش هواگیری آبگرمکن در ۱۰ مرحله

بسیاری از خانه‌ها برای تامین آب گرم و سیستم گرمایشی از آبگرمکن استفاده می‌کنند. اگر شما هم از آبگرمکن استفاده می‌کنید، آموزش هواگیری آبگرمکن خیلی به کارتان می‌آید. چون همه آبگرمکن‌ها هر چندوقت یکبار به هواگیری نیاز دارند. شما می‌توانید با استفاده از آموزش هواگیری آبگرمکن خودتان این کار را انحام دهید و دیگر نیازی به تعمیرکار نخواهید داشت. آموزش هواگیری آبگرمکن کار ساده‌ای است و یادگیری آن نیاز به تخصص فنی ندارد. قبل از اینکه وارد آموزش هواگیری آبگرمکن بشویم بهتر است بدانیم آبگرمکن هرچندوقت یکبار به هواگیری نیاز دارد.​

اگر درون آبگرمکن هوا وجود داشته باشد، بازده عملکرد دستگاه پایین می‌آید و ممکن است باعث تشکیل رسوب درون آن بشود.  اگر می‌خواهید سیستم گرمایشی منزل یا محل کارتان به خوبی کار کند، لازم است که آبگرمکن خود را  حداقل دو بار در سال هواگیری کنید. هواگیری آبگرمکن هوای موجود درون آن و رسوب تشکیل شده در مخزن آبگرمکن را از بین می‌برد. ما برایتان آموزش هواگیری آبگرمکن دیواری و آموزش هواگیری آبگرمکن مخزنی و انواع دیگر را در ادامه فراهم کرده‌ایم.

کارتو به برقیار بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

با برقیار تماس بگیر

در کوتاهترین زمان قیمت بگیر

۰۲۱-۴۲۸۱۰

آموزش هواگیری آبگرمکن را می توان در ۱۰ مرحله خلاصه کرد. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

۱ – اول از همه دستگاه را خاموش کنید. اگر آبگرمکن شما برقی است، می‌توانید آن را از طریق پنل سرویس برقی خانه تان خاموش کنید. برای آبگرمکن گازی شیر گاز را با چرخاندن دسته عمود بر لوله گاز ببندید.۲ – حالا کمی صبر کنید تا دمای آبگرمکن پایین بیاید. بدنه آن را لمس کنید. اگر خنک شده بود، کار را شروع کنید.۳ – برای هواگیری آبگرمکن ، شیر آب سرد ورودی به آبگرمکن را ببندید. دو نوع ورودی آب سرد وجود دارد. شیر توپی و شیر دریچه ای. شیر‌های توپی با چرخش ۹۰ درجه ای بسته می‌شوند. اما برای بستن شیرهای دریچه ای باید آنها را چند بار بچرخانید. در آبگرمکن‌های گازی اول دقت کنید که ترموستات روی چه دمایی تنظیم شده و بعد آن را روی حالت پایلوت تنظیم کنید.

۴ – شیر آب گرم را در سینک باز کنید. با جریان داشتن آب در لوله‌ها فضای خالی در آنها شکل نمی‌گیرد.

۵ – یک شلنگ به شیر تخلیه آبگرمکن که پایین آبگرمکن قرار گرفته وصل کنید. ممکن است روی شیر تخلیه پوششی قرار گرفته باشد.

۶ – شلنگ را در جایی قرار دهید که آب خروجی آنحا بریزد و محیط اطراف را کثیف نکند.

۷ – شیر تخلیه را باز کنید تا آب درون آبگرمکن بیرون بریزد. معمولا به دلیل وجود هوا خروج آب با سروصدا همراه است.

۸ – اتمام سروصدا به این معنی است که هوای درون آبگرمکن خارج شده است.

۹ – بعد از اتمام کار شیر تخلیه را ببندید و شلنگ را بردارید. همچنین شیر آب گرمی که باز کرده بودید را ببندید.

۱۰ – و اما آخرین مرحله آموزش هواگیری آبگرمکن این است که شیر آب ورودی تانک را باز کنید. بعد از پر شدن تانک می‌توانید آبگرمکن را به حالت اول بازگردانید و آن را روشن کنید.

آموزش هواگیری آبگرمکن گازی و آموزش هواگیری آبگرمکن برقی تفاوت چندانی ندارد. نکاتی که برای هواگیری در آنها متفاوت است، در بالا گفته شد. همانطور که گفتیم هواگیری آبگرمکن لازم است انجام شود تا آبگرمکن با بازده بالا کار کند. این کار باعث بالا رفتن عمر دستگاهتان می‌شود. ما برای شما آموزش هواگیری آبگرمکن را در ده مرحله فراهم کردیم. اما اگر برای انجام هواگیری آبگرمکن و دیگر خدمات به متخصص نیاز پیدا کردید، می‌توانید برای خدمات نصب و تعمیر و سرویس انواع آبگرمکن با ما تماس بگیرید.

برق یار

شما هم به دنبال یک تعمیرکار یا سرویس‌کار مطمئن می‌گردید؟ شما هم در محلِ زندگی خود از یک مغازه الکتریکی به دیگری سرگردان هستید؟ شما هم نیاز به متخصصین مورد اعتماد دارید؟ جای درستی آمدید. برق‌یار، استارتاپی در زمینه خدمات برقی در محل است. خدمات برقیار برای تمام کسانی است که در خانه یا شرکت خود مشکلاتی در زمینه تعمیر، سرویس و نصب هر وسیله برقی دارند.

ارتباط با ما

۸۸۹۱۴۱۹۵ – ۰۲۱

۴۲۸۱۰ – ۰۲۱

۰۹۱۲۰۷۲۴۴۰۱

info@barghyar.com

هفت تیر کوچه قابوسنامه خیابان زهره پلاک ۳۱تمامی حقوق برای مجموعه برق یار محفوظ است. ۱۳۹۷