نصب آبگرمکن دیواری

۱۰ نکته برای نصب آبگرمکن دیواری

نصب آبگرمکن دیواری مثل نصب ساعت روی دیوار نیست که هرجا دلمان خواست آن را نصب کنیم و البته مثل تابلو هم نیست که ببینم کجا جلوه ی بهتری به خودش می گیرد تا در فلان جا قرارش دهیم. نحوه نصب آبگرمکن دیواری ضوابط خاص خودش را دارد که رعایت این ضوابط زمانی امکان پذیر است که شما نسبت به تجهیزات دستگاه آشنا باشید.

چنانچه این آشنایی قبلا صورت گرفته، همراه ما بیایید تا طریقه نصب آبگرمکن دیواری را یاد بگیرید.

نصب آبگرمکن دیواری

آموزش نصب آبگرمکن دیواری

نصب آبگرمکن دیواری

داخل جعبه آبگرمکن ، تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای نصب آبگرمکن دیواری قرار دارد. مثل: شیر تخلیه، مهره ماسوره، شیر فلکه، شیر خودکار و… . طبق دستورالعملی که در دفترچه راهنما ذکر شده، دستگاه را نصب می کنید. چنانچه دفترچه راهنما در اختیار ندارید، ما در مقاله ” نصب آبگرمکن برقی به ساده ترین روش ” به شما آموزش داده ایم که چگونه آبگرمکن را نصب نمایید. لازم به ذکر است که مقاله فوق، فقط برای نصب آبگرمکن دیواری برقی تنظیم نشده، بلکه قواعدی که حین نصب آبگرمکن دیواری (چه برقی و چه گازی) باید رعایت کنید، به شما آموزش داده شده.

علاوه بر این‌ها، همانگونه که در مقدمه گفته شد، آبگرمکن را نمی توان در هر جایی نصب کرد. در ادامه خواهید خواند که به چه دلایلی، آبگرمکن را باید در کجاها نصب نمود.

  • نصب آبگرمکن فقط در جایی امکان پذیر است که تهویه هوا داشته باشد. در غیر این صورت، احتمال آسیب رسیدن به اهالی خانواده و دستگاه بسیار زیاد خواهد بود. آبگرمکن مثل انسان نیازمند اکسیژن است تا بتواند به فعالیتش ادامه دهد.
  • در حمام، دستشویی، اتاق های کوچک و رختکن به دلیل وجود بخار آب، کمبود اکسیژن، کمبود جا و احتمال گاز گرفتگی، اقدام به نصب آبگرمکن دیواری نکنید.
  • به هیچ عنوان در انبارهای متروکه آبگرمکن را نصب نکنید. علاوه بر کمبود هوا و اکسیژن، به دلیل وجود مواد اشتعال زا، احتمال احتراق بسیار زیاد خواهد بود.
  • نصب آبگرمکن دیواری در جایی باید صورت بگیرد که نزدیک به دریچه دودکش باشد.
  • اگر آبگرمکن را در کابینت قرار می دهید، باید بالا و کف کابینت بریده شده و از بدنه ۵ الی ۱۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.
  • دستگاه باید در جایی قرار داشته باشد که دسترسی به آن آسان بوده و هنگام تعمیر یا سرویس، مشکلی به وجود نیاید.
  • هنگام نصب آبگرمکن دیواری مراقب باشید که میخ ها و رول پلاک ها به خوبی داخل دیوار قرار گرفته و تحمل وزن دستگاه را داشته باشند.
  • در پشت دستگاه نباید پریز برق یا سیم برق قرار داشته باشد.
  • محل نصب آبگرمکن دیواری می بایست سرپوشیده باشد تا هم دچار یخ زدگی نشود و هم در مسیر باد قرار نگیرد.
  • پیش از نصب، از عملکرد مناسب دودکش ها مطمئن شوید. درصورت خرابی یا گرفتگی دودکش، سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

نکته پایانی

همانگونه که ملاحظه فرمودید، پیرامون نکات ایمنی در هنگام نصب آبگرمکن دیواری و محل های ممنوعه با شما صحبت کردیم. اگر برای اولین بار است که می خواهید اقدام به نصب آبگرمکن دیواری کنید، توصیه ما به شما مشاوره گرفتن از متخصصین برق یار است. تکنسین های برق یار علاوه بر مشاوره رایگان، با حضور در محل مورد نظرتان، برآوردهای لازم را به عمل آورده و قیمت نصب آبگرمکن دیواری را به شما خواهند. چنانچه مایل بودید، برایتان نصب خواهند کرد.

نصب آبگرمکن دیواری
تمامی حقوق برای مجموعه برق یار محفوظ است. ۱۳۹۹