فیوز

روند تعویض فیوز در خانه‌های مسکونی

فیوز برق و ریست کردن کلید بریکر، از جمله اقدامات ضروری است که در هر خانه‌ای انجام می‌گیرد. برای اطمینان از امنیت الکتریکی و جلوگیری از خطرات ناشی از آن، در هر خانه ای یک کلید بریکر و تعدادی فیوز قرار گرفته است. هدف از گذاشتن این تجهیزات، کاهش خطرات و آسیب دیدگی وسایل خانگی با جلوگیری از عبور جریان غیر مجاز برق است.

اگر در زمینه فیوزها (خرید فیوز ، انواع فیوز ، فیوزهای فشنگی ، فیوز مینیاتوری و…) تخصص لازم را ندارید، به هیچ وجه برای تعمیر نمودن به جعبه فیوز دست نزنید و با کارشناسان برق یار تماس بگیرید.

کارتو به برقیار بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

با برقیار تماس بگیر

در کوتاه‌ترین زمان قیمت بگیر

وصل مجدد جریان برق

قسمتی از خانه بدون برق می‌شود. در این شرایط با تعویض فیوز به راحتی می‌توان برق را بازگرداند. مراحل انجام کار به شرح زیر است:

فیوز اصلی برق خانه را قطع کنید. انجام این کار شما را مطمئن خواهد کرد که در حین تعویض فیوز، خطر برق گرفتگی شما را تهدید نخواهد کرد.
در بعضی از جعبه فیوزها با گذاشتن لیست، مشخص می‌کنند که هر کدام از فیوزها کنترل کننده کدام یک از قسمت‌های برقی خانه هستند و بدین طریق راحت‌تر می‌توان متوجه شد که کدام فیوز نیاز به تعویض دارند.

در بعضی از جعبه فیوزها با گذاشتن لیست، مشخص می‌کنند که هر کدام کنترل کننده کدام یک از قسمت‌های برقی خانه هستند و بدین طریق راحت‌تر می‌توان متوجه شد که  کدام فیوز نیاز به تعویض دارند.

اگر این لیست را پیدا نمی‌کنید بهتر است که به دنبال نشانه سوختگی و سیاه شدن فیوز باشید. اگر نشانه‌ای از سوختگی پیدا نکردید، باید هر کدام از فیوزها را بررسی کرده و فیوز سوخته را تعویض کنید.

فیوز
– سیم فیوز را تعویض کنید. ضروری است که آمپر فیوز با سیم حامل جریان از نظر میزان جریان عبوری سنخیت داشته باشند. برای چراغ‌های روشنایی به طور معمول از فیوزهای بیشتر از ۱۰ آمپر استفاده نمی‌شود (معمولاً کمتر از ۵ آمپر استفاده می‌شود). در سوکت‌های خروجی، از فیوزهای ۱۵ آمپر استفاده می‌شود (به طور معمول کمتر از ۵ آمپر برای فیوزها استفاده می‌شود) و برای کاربردهای دیگر باید از فیوز هم رده با سیم استفاده شود.

فیوز اصلی را ریست کرده و به حالت روشن باز می‌گردانیم. در این حالت مطمئن شوید که فیوز آسیب دیده، به خوبی کار می‌کند.

– اگر باز هم با مشکل پریدن فیوز مواجه شدید با تکنسین‌های برق یار تماس بگیرید تا مشخص شود اشکال کار در کجاست.

– در بعضی از خانه‌ها بیشتر از کلیدهای بریکر استفاده می‌شود تا فیوزها. این کلیدهای بریکر در دو نوع موجود هستند. آن‌هایی که برای قطع و وصل کردن جریان برق از دکمه روشن و خاموش بهره می‌برند و آن‌هایی که اهرمی‌جریان را قطع و وصل می‌کنند. با این وجود، کاری که باید انجام داد برای هر دو یکسان است. ابتدا همه وسایل مصرفی که از طریق همین کلید بریکر تغذیه می‌شوند خاموش کرده و سپس ببینید که کدام یک از بریکر‌ها دچار مشکل شده است. برای کلید بریکر‌های دکمه‌ای با پریدن فیوز، دکمه از حالت متصل بودن خارج شده که می‌توان با فشردن مجدد آن کلید را وصل کرد.

فیوز
فیوز

در زمان نصب و تعویض فیوز، خطر برق گرفتگی را به خاطر داشته باشید و تمام اقدامات ایمنی مورد نیاز را انجام دهید. همیشه در ابتدا فیوز اصلی را از مدار خارج کرده و سپس شروع به کار کنید و با بروز هر گونه ابهام با تکنسین‌های برق یار تماس بگیرید.

متخصص برق

اگر در زمینه فیوزها (خرید فیوز ، انواع فیوز ، فیوزهای فشنگی ، فیوز مینیاتوری و…) تخصص لازم را ندارید، به هیچ وجه برای تعمیر نمودن به جعبه فیوز دست نزنید و با کارشناسان برق یار تماس بگیرید.

برق یار سامانه‌ای تخصصی در عیب یابی نصب ، نگهداری و تعمیرات در سه حوزه برق ، سرویس تاسیسات و کامپیوتر است که شما می‌توانید با شماره ۴۲۸۱۰ – ۰۲۱ در تماس باشید و از خدمات برق یار بهره ببرید.

نصب و تعویض فیوز، خطر برق گرفتگی را به خاطر داشته باشید و تمام اقدامات ایمنی مورد نیاز را انجام دهید.  با بروز هر گونه ابهام با تکنسین‌های برق یار تماس بگیرید.

تمامی حقوق برای مجموعه برق یار محفوظ است. ۱۳۹۹