بهترین پکیج ایرانی از نظر متخصصین ایرانی کدام است؟

این داستان: خدمات پکیج و آبگرمکن آقای صمدی

بهترین و مناسب ترین پکیج ایرانی ! موضوع بحث امروزِ مغازه اقای صمدی بود. اقای صمدی نشسته بود روی اون چهارپایه چوبی جلوی مغازه؛ داشت با دو تا از شاگرداش درباره بهترین پکیج ایرانی حرف میزد. مرتضی بیست و یک سالش بود و دو سالی بود که پیش آقای صمدی کار می‌کرد. امیر هم ۱۸ ساله بود و کنکور رو ول کرده بود و کار میکرد. بحث اوستا با شاگرداش خیلی گرم شده بود:

امیر: نه ببین مرتضی، من خودم یه پکیج ایران رادیاتور رو هم نصب کردم؛ هم سرویس، کیفیتش واقعا یه سر و گردن از بقیه پکیج‌های ایرانی بالاتره! 

(در واقع مسئله اینه: بهترین پکیج ایرانی چیست ؟)

مرتضی: منم باهاش کار کردم. اتفاقا دیروز رفته بودم پکیج دیواریه یه نفرو سرویس کنم؛ که پکیجش ایران رادیاتور بود…واقعا خوب بود و با سرعت خوبی آب رو گرم میکرد. نمیشه گفت بهترین پکیج دیواری ایرانی هست ولی واقعا حرف واسه گفتن داره.

صمدی: بچه ها ایران رادیاتور از شرکت‌های قدیمیه ساخت رادیاتوره که تقریبا از سال ۵۸ باز شده. کارش اون موقع‌ها اینقدر خوب بود که همه یه دوره به عنوان تولید‌کننده بهترین پکیج ایراني میشناختنش. قریب به ۵۰ تا شرکت تولیدکننده پکیج و رادیاتور داریم تو ایران؛ ولی بازار ایران بیشتر دسته بوتان و ایران رادیاتوره. 

قیمت مناسب، برد مناسب و با‌کیفیت دستگاه، عیب‌یاب قوی پکیج‌‎های ایران رادیاتور، تولید پکیج‌های سایز بزرگ؛ و برنجی‌بودن سیستم‌های هیدرولیکی پکیج و… از مزایای پکیج‌های ایران رادیاتوره. اما در کنار اون معایبی هم داره: تنوع پکیج‌های تولید شده توسط ایران رادیاتور کمتر از بوتانه؛ پشتیبانی و خدمات پس از فروش نسبتا ضعیف‌تره و در بعضی مدل‌ها پکیج خیلی صدا میده.

درباره پکیج بوتان به عنوان بهترین پکیج ایرانی ، بوتان اولین شرکت سازنده پکیج دیواری در ایرانه؛ و تازه خیلی از قطعاتش هم به اروپا صادر میشه. اما پکیج های بوتان هم تقریبا شبیه ایران رادیاتور معایب و مزایایی داره. به عنوان  بهترین پکیج ایرانی ، از مزایاش میشه اینارو نام برد:

به دلیل سابقه بیشتر در ساخت پکیج و آبگرمکن، خدمات و کیفیت بالاتری داره؛ تنوع محصولاتش زیاده و علاوه بر این‌ها قطعات آبگرمکن‌های بوتان ایتالیایی هستن. اما خب بزرگترین عیب‌هاش ایناست که قیمتش نسبت به پکیج‌های همرده‌اش بیشتره؛ و همینطور از سیستم هیدرولیکی پلیمیری استفاده میکنه که واقعا الان عیب محسوب میشه.

من با نصاب‌های زیادی درباره بهترین پکیج ایرانی حرف زدم و نظر‌ها در این زمینه خیلی فرق میکنه. ولی در آخر اگه هزینش خیلی برای طرف مهم نباشه و از بحث تولید ملی هم بگذریم؛ باید بگم پکیج‌های خارجی واقعا با کیفیت و با دوام هستن؛ و سال‌های سال بدون افت کیفیت کار میکنن. برند‌هایی مثل آریستون، ایمرگاس(IMMERGAS)، بوش، لورچ (که البته الان مونتاژ ایرانه) و… برند‌هایی هستن که از نظر کیفیت واقعا عالی هستن.

ولی بچه‌ها ببینین اولویت با خریده کالای ایرانیه. من یه عنوان کسی که بیست ساله کارم اینه باید بگم واقعا پکیج ایرانی خوب کم نداریم؛ پس چرا باید بریم سراغ پکیج خارجی؟ اگه طرف خیلی وضعش خوب باشه که میره بهترین نوع پکیج ایرانی رو میخره؛ میذاره تو خونش و اونم سال‌های سال براش کار میکنه.

اگرم که نه بازم میتونه همرده بهترین پکیج ایرانی با قیمت مناسب‌تر پیدا کنه. در کل میخام بگم با خرید از همین تولید‌کننده‌های داخلی میشه کاری کرد؛ که کیفیت بهترین پکیج ایرانی با بهترین پکیج ها برابری کنه.

البته خوب اینا نظر منه، بازم از چند تا نصاب و ماهر تو این زمینه پرس و جو کنید؛ قطعا اونم نظرات مختلفی راجع به بهترین پکیج ایرانی بهتون میگن.

الانم پاشید وسایلتونو بردارید باید بریم چند جا سرویس!

تمامی حقوق برای مجموعه برق یار محفوظ است. ۱۳۹۹