سرویس تهویه مطبوع

چرا سیستم تهویه مطبوع در هر جایی نیاز به سرویس دارد؟

همه ما به سیستم تهویه برای خنک کردن یا گرم کردنِ خانه‌ها یا شرکت‌ها‌یمان نیاز داریم. دیگر سیستم تهویه مطبوع مانند قدیم، یک کالای لوکس به حساب نمی‎آید بلکه یک ضرورت برای احساس راحتی محسوب می‌شود. زمانی که زمستان یا تابستان به شدیدترین حالت خود می‌رسد، شما به یک جریان مداوم هوایی نیاز خواهید داشت.
Share on twitter
Share on telegram
این اتفاق هیچ وقت نخواهد افتاد مگر اینکه تهویه مطبوع ساختمان خود را چک کرده و بطور مرتب تعمیرات و سرویس‌های آن را انجام داده باشید. فواصل بین تعمیرات و نگهداری سیستم تهویه مطبوع به میزان استفاده شما از آن بستگی دارد. گاهی این سرویس ممکن است سالیانه باشد گاهی هم ماهانه انجام گیرد. بهترین زمان برای انجام این کار ابتدای هر فصل است تا برای فصول بعد سیستم تهویه مطبوع آماده باشد.
سرویس تهویه مطبوع

هر کسی دوست دارد در خانه خود راحت باشد، اما این امر به کمی ‌تلاش و صرف مقداری هزینه نیاز دارد. در حالی که خودِ شما هم می‌توانید بعضی از این تعمیرات را انجام دهید اما نیاز است یک کارشناس به طور مرتب از سیستم تهویه مطبوع خانه یا شرکت‌تان بازدید کند.

سیستم تهویه مطبوع خانه شما همانند خودرو نیاز به مکانیک دارد؟

مانند خودروی سواری که هر روز با آن مسافتی را طی می‌کنید و هر چند وقت یکبار برای سرویس اجزای خودرو به مکانیک یا مراکز تعویض روغ مراجعه می‌کنید، سیستم تهویه مطبوع هم نیازمندِ سرویس در فواصل زمانی معین است؛ حال چه تعمیرات نیاز داشته باشد یا نداشته باشد.ماشین آلات در استفاده‌های طولانی مدت، مستعدِ پارگی و ساییدگیِ قطعات هستند. نکته مهم اینجاست که قطعات سیستم تهویه مطبوع دائماً باید تمیز، تعمیر یا حتی تعویض شوند. شاید بتوانید یکسری نکات در مورد انجام سرویس تهویه مطبوع خانگی بخوانید یا بشنوید که برای کارهای مقدماتی مفید باشند اما برای تعمیرات اساسی نمی‌توان از آنها بهره برد. طبق مشاهدات صورت گرفته، بسیاری از تعمیرکاران به این باور رسیده‌اند که ساکنین خانه‌ها با انجام غیر حرفه‌ایِ تعمیرات روی یک قطعه حساس به سیستم تهویه مطبوع خود آسیب رسانده‌اند. همین امر دلیل این نکته است که شما برای انجام یک سرویس مناسب به نیروی متخصص نیاز دارید.

دلایلی برای بازرسی سیستم تهویه مطبوع خانه شما

این نکته که مصرف برق شما بعد از یک بازرسی حرفه‌ای به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد، یک امر بدیهی است. علاوه بر این آن بازرسی‌ها بازده انرژی و دوام سیستم تهویه مطبوع منزل را افزایش می‌دهد. شما این افزایش راندمان را به محض خروج کارشناس از خانه احساس خواهید کرد. سر و صدا و خرابی‌های مداومِ سیستم تهویه مطبوع هم با یک بازرسی به خاطرات خواهد پیوست.کارشناسان ما در این بازرسی‌ها جزئیاتی را تشخیص می‌دهند که ممکن است از دید شما پنهان مانده باشند . تعمیر ساییدگی و پارگی‌ها، تا حدودی هزینه بر هستند‌. اگر یک عیب جزئی به حال خود رها شود ممکن است تبدیل به یک مشکل اساسی شود به گونه‌ای که حتی باعث تعویض کل سیستم تهویه مطبوع منزل شما شود .بهترین سیستم تهویه مطبوع  شامل چک کردن لوله‌های مارپیچ‌، مسیر‌های تخلیه‌، سرد کننده‌ها‌، اتصالات و کارکرد موتورها است که کارشناسان حرفه‌ای با دنبال کردنِ این روش به عیب‌های موجود در سیستم پی می‌برند.به خاطر داشته باشید که تهویه مطبوع سامسونگ و شرکت تهویه مطبوع نیز مسائل قابل ملاحظه‌ای هستند.

بهترین سیستم تهویه مطبوع  شامل چک کردن لوله‌های مارپیچ‌، مسیر‌های تخلیه‌، سرد کننده‌ها‌، اتصالات و کارکرد موتورها است که کارشناسان حرفه‌ای با دنبال کردنِ این روش به عیب‌های موجود در سیستم پی می‌برند.
به خاطر داشته باشید که تهویه مطبوع سامسونگ و شرکت تهویه مطبوع نیز مسائل قابل ملاحظه‌ای هستند.

متخصص برق
برق یار سامانه‌ای تخصصی در نصب ، نگهداری و تعمیرات در سه حوزه برق ، تاسیسات و کامپیوتر است که شما می‌توانید برای تعمیر ، نگهداری یا نصب تهویه مطبوع با شماره ۰۲۱۴۲۸۱۰ در تماس باشید و از خدمات برق یار بهره ببرید.
علیرضا گودرزی
علیرضا گودرزی

واسش جالبه که با توجه به رشته تحصیلی و تجربیات فنی که داره بتونه محتوای خوندنی و کاربردی بنویسه

تمامی حقوق برای مجموعه برق یار محفوظ است. ۱۳۹۹